ЗА НАС

извршување на квалитетот на најдобрите

XIAMEN SHUNSTONE  е професионална камен фабрика со 20 години искуство, лоцирање во центарот на камен индустрија-Shijing Место, со површина од 18.000 квадратни метри, сопственик на современа опрема, како што се Brige-голема машина, авто-полиран машина, ЦПУ резба и машина за сечење вода авион. Постојат 10 стручни работници во R & D, производство и контрола на квалитетот. Поради висок квалитет со строги прописи, со висок квалитет инспекција, одлична пакување, нашите производи се популарни во целиот свет.

 

Нашата цел е: Направете сите од напор да ги задоволи нашите клиенти!

 

1990:  основачот г-дин Ditu започна камен неговата careen

1995:  Основана е на  1-ви Фабрика  со мулти-машина во една машина, како локален добавувач камен.

2000:  Поседува две каменоломи на G636 и да ги прошират 1 фабрика скала 3 пати.

2001:  Започна извоз, прв клиент во Јапонија, поради нивната висока барање, нашата вештина и квалитет подобри брзо и зрели.

2005:  70% повеќе производи за извоз и внатрешен е многу добро исто така.

2008:  Светската економска криза, извозник бизнис малку надолу, но нашите излез е 300% зголемување,  2-ри фабрика  основана.

2009:  Приклучи се во Alibaba и да ни помогне да го продаде целиот свет.

2010:  3 фабрика  основана, професионален развој во камен уметност (виски камења, виски подароци, камен, поднос за вино, стек камења, ...)

2013:  Со зголемување на пазарот на САД, инвестираше 40% до Дрвена пакет фабрика во провинцијата Шандонг, 4-та фабрика  најде.

2017:   По предлог на Велика Британија купувачи, стакло пазарот кристално е жешко, инвестираше 30% до Кристално Стакло Куп фабрика во провинцијата Шанкси.

До сега:  водечки производител со Alibaba во пазарот на САД, Велика Британија,. Поради SHUNSTONE едношалтерски кориснички услуги, ние следи овој тренд, се направи промоција и доби добар фидбек од пазарот.

ПРОИЗВОДИ

Поради висок квалитет на стоки, строги управување, секое парче КК, одличен пакет, ОЕМ и ODM дизајн, специјални идеја, нашите производи се популарни во повеќе од 40 земји.

Send your message to us:

Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
WhatsApp Онлајн Chat!